Praktyczne porady
Porady dla pacjentów
Do czasu zabiegu należy uzupełnić zlecone przez lekarza konsultacje, badania laboratoryjne i obrazowe.
W przypadku wystąpienia infekcji dróg oddechowych lub innych zakażeń (katar, kaszel, gorączka, dreszcze, stosowanie antybiotyku) wskazane jest odroczenie zabiegu do czasu wyleczenia infekcji.
Przy ustalaniu terminu zabiegu należy wziąć pod uwagę cykl menstruacyjny. Najlepszym momentem na operację jest tydzień po zakończeniu krwawienia miesięcznego.
Zalecamy zaszczepić się przeciwko żółtaczce typu B. Szczepienia są odpłatnie wykonywane w Poradniach Lekarza Rodzinnego. W zależności od trybu szczepień odporność nabywa się po 6 do 12 tygodni od 1. szczepienia. Nie zaleca się ponownego szczepienia osób uprzednio zaszczepionych w schemacie podstawowym. U osób zdrowych nie podaje się dawki przypominającej szczepionki. W tym czasie oczekiwani na zabieg należy wykonać inne zalecenia lekarskie jak odbycie zalecony
Jeśli nie zostały spełnione warunki postawione przez urologa lub anestezjologa to należy informację o tym fakcie niezwłocznie koniecznie poinformować sekretariat Kliniki.
Powrót do domu:
Po większości zabiegów powrót do domu odbywa się kilka godzin po zabiegu lub rano, następnego dnia po operacji. Ze względu na leki znieczulające stosowane podczas operacji, przez 24 godziny nie należy prowadzić samochodu. Zalecamy, aby w trakcie powrotu do domu i pierwszej doby po operacji zapewnić sobie opiekę osoby dorosłej.